AHŞAP AYDINLATMALAR NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

20 Temmuz 2019 Kapalı Yazar: admin
AHŞAP AYDINLATMALAR NEDEN TERCİH EDİLMELİ?


Ahşap canlı bir organizma olan ağaç liflerinden elde edilmektedir. Geçmişten günümüze kadar farklı şekillerde gelişerek modern tasarımlarla ve teknolojilerle her alanda kullanılmaya başlamıştır. Ahşap ürünlerin dayanıklılığının yüksek olması ve kolay şekillendirile bilme özelliğinden dolayı birçok dekorasyon ürününde ilham kaynağı olmaya devam etmektedir.


Bunların arasında en dikkat çeken dekorasyon ürünlerinden ahşap aydınlatmalar çok fazla mekânı süslemektedir. Depreme ve değişik iklim koşullarıyla uyumluluk sağlamaktadır. Ahşap aydınlatmalar neden tercih edilmeli sorusunun en önemli cevaplarından biride, kimyasal sıvılarla işlenerek böcek ve çürümesi tamamen önlenebilen ve her tasarım çeşidine uyumlu bir yapıya sahip olmasından dolayı tercih edilmektedir.


Ahşap Aydınlatma Ürünlerinin Özellikleri?


. Doğal ve organik bir üründür. Bulunduğu mekânlara sıcak bir görünüm kazandırmaktadır.
. Geniş bir renk çeşitliliğine ve dokusuna sahiptir.
. Çok estetik ve akustik bir özelliğe sahiptir.
. Ahşap aydınlatma en geniş model yelpazesine sahip bir üründür.
. Her şekli kolaylıkla alabilmesinden dolayı ahşap aydınlatmalarda tasarım çeşitliliği göz doldurmaktadır
. Yüksek dirençli olmasından dolayı, her aydınlatma modelinde güvenle kullanılabilmektedir
. Elektrik yalıtımını çok iyi sağlamaktadır
. Kristalleşme ve deformasyonu en az olan ürünlerdendir
Bu özelliklerinden ötürü ahşap aydınlatma her alanda rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Tasarımcılar için dekorasyon anlamında en çok kullandıkları malzemedir.


Ahşap Aydınlatmanın Ev Dekorasyonundaki Yeri?


Ahşap aydınlatma sistemleri ev dekorasyonlarında en fazla yer alan ürünlerdendir. Aydınlatma bir ev için en önemli hususlardan biridir. Her odaya uygun renk ve modellerde birçok aydınlatma seçeneği bulunabilmektedir. Fakat ahşap aydınlatmalar tarihten günümüze kadar her mekânda kullanılan en eski yapı malzemesidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve değişmesi ile beraber aydınlatma sistemlerinde daha farklı şekillerde yer bulmaktadır.


Kolay şekil alma özelliğine sahip olması ve her alana uygun olmasından dolayı tasarımcılar açısından en önemli yapı malzemelerindendir. Çok geniş bir yelpazeye sahip olan ahşap aydınlatma, her zevke uygun modeller ve şekilleri ile müşterilerin memnuniyetini kazanmaktadır. Ahşap aydınlatmalar ile ilgili aklınıza takılan her konuda bizlere ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.